ДУИ

  во

  ДАЛИ ИСКЛУЧЕНИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГЛАСААТ? ВО ВТОРНИК ЌЕ СЕ РАСПРАВА ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни ...
  сите 424 | | | веќе видена

  Владата со овој ребаланс на Буџетот, обезбеди околу 50 милиони евра за финансиска поддршка на општините за да сервисираат значителен дел од нивните неизмирени ...
  сите 18 | | | веќе видена

  СДСМ е на пат да ја доуништи македонската економија. Поврзано со крајно катастрофалните резултати и перформанси на македонската економија во изминативе 15 до ...
  сите 104 | | | веќе видена

  СДСМ е на пат да ја доуништи македонската економија. Поврзано со крајно катастрофалните резултати и перформанси на македонската економија во изминативе 15 до ...
  сите 107 | | | веќе видена

  СДСМ е на пат да ја доуништи македонската економија. Поврзано со крајно катастрофалните резултати и перформанси на македонската економија во изминативе 15 до ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Владата со овој ребаланс на Буџетот, обезбеди околу 50 милиони евра за финансиска поддршка на општините за да сервисираат значителен дел од нивните неизмирени ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ е на пат да ја доуништи македонската економија. ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Владата ги објави четирите нацрт амандмани за промена на Уставот. Со првиот, се менува уставното име. Пред зборот Македонија на сите места во Уставот ќе се ...
  сите 298 | | | веќе видена

  Откако Владата ги достави предлог амандманите до Собранието, реагираше Движењето Беса. Од оваа партија потврдија дека нивните предлози не се земени во предвид. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Владата денеска на седница го усвои текстот на нацрт-амандманите на Уставот на РМ согласно договорот од Преспа и заклучоците на македонското Собрание. Иако ...
  сите 307 | | | веќе видена

  Преамбулата на Уставот со новите нацрт амандмани ќе претрпи измена во делот на АСНОМ и со тоа што во неа ќе биде впишан  Охридскиот рамковен договор кој и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Помирување без помилување, повтори премиерот Зоран Заев во изјава дадена вчера. Помирување ќе има во Собранието, а координативното тело ќе работи на севкупно ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Владата и осумте пратеници кои беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ и формираа нова пратеничка група синоќа постигнаа начелен договор околу амандманите за уставните ...
  сите 375 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Патот кон“ на Алсат телевизија, прашан за замрзување на целокупниот имот на партијата од страна на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Падна начелен договор помеѓу Владата и осумтемина пратеници од Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата околу уставните амандмани. Средбата ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Патот кон“ на Алсат телевизија, прашан за замрзување на целокупниот имот на партијата од страна на ...
  сите 143 | | | веќе видена