ДУИ

  во

  „Сега имаме убава можност да затвориме одредени прашања. Нашите амандмани ќе бидат за преамбулата и употребата на албанскиот јазик“, кажа градоначалникот на ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Сега имаме убава можност да затвориме одредени прашања. Нашите амандмани ќе бидат за преамбулата и употребата на албанскиот јазик, кажа градоначалникот на ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ подготви предлог-закон за амнестија на сите обвинети за насилствата од 27 април. Во понеделник, истиот ќе биде доставен во Собранието ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Арбен Таравари од Алијансата на Албанците вечерва гостуваше во телевизија Телма каде кажадека тие нема да ја условуваат поддршката за уставните амандмани за ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Власта вели дека до понеделник ќе ги достави до Собранието уставните амандмани кои се прават со цел усогласување на Уставот со Договорот од Преспа. Пратеникот ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Владата се уште се координира со пратениците во подготовката на нацрт амандманите за промена на уставот со цел промена на уставното име. Владиниот портпарол ...
  сите 394 | | | веќе видена

  Ова го најави генералниот секретар на СДСМ, кој не прецизираше дали опозициските пратеници се вклучени во процесот на нивно изготвување. Од ВМРО-ДПМНЕ, пак ...
  сите 262 | | | веќе видена

  Уставните амандмани се во подготовка и се очекува во најскоро време да бидат доставени во Собранието. Од власта очекуваат целиот процес да заврши за два до два ...
  сите 520 | | | веќе видена

  Вечерва (26.10.2018 г.) во „360 Степени“ на ТВ Алсат – дебата со Владо Бучковски и Љупчо Ристовски: -дали во понеделник на ВМРО-ДПМНЕ му се случи „Панорама во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Уставните амандмани се во подготовка и се очекува во најскоро време да бидат доставени во Собранието. Од власта очекуваат целиот процес да заврши за два до два ...
  сите 358 | | | веќе видена

  Владата не прецизира кога уставните амандмани ќе бидат доставени до Собранието, иако пратеникот на СДСМ Александар Кирацовски изјави дека некои од амандманите ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Уставните амандмани се во подготовка и се очекува во најскоро време да бидат доставени во Собранието. Од власта очекуваат целиот процес да заврши за два до два ...
  сите 359 | | | веќе видена

  Уставните амандмани се во подготовка и се очекува во најскоро време да бидат доставени во Собранието. Од власта очекуваат целиот процес да заврши за два до два ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Пандето е лудо, еве што изјави во дуелот со Ване Цветанов на телевизија 24 : Груевски едно евро нема украдено, пратениците на СДСМ и ДУИ сами се повредија на ...
  | | веќе видена | слични

  Локалната власт во Дебар е задоволна од реализираните проекти во текот на последната година . Во владејачката партија на локално ниво, Демократската унија за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Според уставните експерти, според тоа што го изгласа собранието, уставот може да се менува исклучиво само во делот кој го опфаќа преспанскиот договор,па затоа ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Амандманите на Уставот кои како предлог ги доставија до Владата политичарите Биљал Касами и Зијадин Села, се собирање политички поени од албанскиот електорат, ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Алијанса за Албанците ќе бара уставни измени за албанската заедница да биде впишана како државотворен народ и албанскиот јазик да биде службен заедно со ...
  сите 54 | | | веќе видена