ДУИ

  во

  Денеска се одржува првата средба во Министерството за правда на која треба да се разгледуваат забелешките и амандманите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за Законот ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, заборави на борбата која до пред еден месец се водеше во собранието за официјализацијата на албанскиот јазик и на јавната ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Нема приближување на позициите меѓу власта и опозицијата во пресрет на денешниот состанок на работните групи за реформските закони. И во ВМРО-ДПМНЕ и во СДСМ ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Обвинителката Лиле Стефанова прашауваше Мицковиќза Протоколот за соработка помеѓу „Маѓар Телеком“ и македонската Влада тогаш предводена од Владо Буковски, а ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Собранието и претседателот Ѓорге Иванов завршиле со амнестии. Ова го изјави денеска премиерот, Зоран Заев. За тоа дали Иванов, кој има уште околу два месеци ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, заборави на борбата што пред еден месец се водеше во Собранието за официјализацијата на албанскиот јазик и на јавната расправа ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев е убеден дека веќе нема амнестии и оти последна била таа дадена во процесот на помирувањето во Собранието. И Парламентот, како што рече, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Професорот на Правниот факултет Дејан Мицковиќ, кој од 2004 до 2006 година бил претседател на Бордот на директори во „Македонски телеком“, на денешното рочиште ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев е убеден дека веќе нема амнестии и оти последна била таа дадена во процесот на помирувањето во Собранието. И Парламентот, како што рече, ...
  сите 27 | | | веќе видена