ДУИ

  во

  Координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција за подобра Македонија Никола Мицевски на денешната прес-конференција истакна дека Законот за ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу откри кои функционери на СДСМ работеле на Законот за јазиците со кој албанскиот стана втор официјален јазик во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Само Зоран Заев, Никола Димитров и Радмила Шекеринска може да слават и да се гордеат дека го промениле името на државата и ги продале националните интереси, ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Само Зоран Заев, Никола Димитров и Радмила Шекеринска може да слават и да се гордеат дека го промениле името на државата и ги продале националните интереси. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Законот за двојазичност кој беше неуставно и незаконски потпишан од страна на Талат Џафери и објавен во службен весник е на штета на Република Македонија и ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во утринското соопштение до медиумите го обвини премиерот Зоран Заев дека тој и неговите, како што велат, 81 послушник, ја донеле ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција за подобра Македонија Никола Мицевски на денешната прес-конференција истакна дека Законот за ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Гостиварскиот огранок на ДУИ излезе со реакција во врска со смените на директорските позиции во училиштата на подрачјето на општина Гостивар. Од партијата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Законот за двојазичност кој беше неуставно и незаконски потпишан од страна на Талат Џафери и објавен во службен весник е на штета на Република Македонија и ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Само Зоран Заев, Никола Димитров и Радмила Шекеринска може да слават и да се гордеат дека го промениле името на државата и ги продале националните интереси. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Само Зоран Заев, Никола Димитров и Радмила Шекеринска може да слават и да се гордеат дека го промениле името на државата и ги продале националните интереси, ...
  сите 85 | | | веќе видена