ДУИ

  во

  Патот кон НАТО и ЕУ е трасиран а тоа е патот на прогресот. Ќе се грижам за сите граѓани подеднакво и ќе градам едно општество за сите, порача претседателскиот ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ порачува, претседателот да не ги спасува од затвор обвинетите за крвавиот четврток кои бараат аболиција. Али Ахмети не е сигурен дали пред ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Од митингот се испратени пораки на 21.април и на 05.мај, граѓаните, независно од политичката и од етничката припадност, во име на продолжувањето на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По низата на провокации од страна на кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, професорката Гордана Силјановска Давкова во дебатата на телевизија Сител истакна ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Според анкетата на емисијата Детектор на Сител телевизија , кај Македонците убедливо води кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р Гордана Силјановска ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски пресуди дека виновна за прислушувањето е претходната влада, иако за ова се уште нема никаква ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Според анкетата на емисијата Детектор на Сител телевизија , кај Македонците убедливо води кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р Гордана Силјановска ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Голем обединувачки митинг се одржа во Скопје од којшто се испратени пораки на 21.април и на 05.мај, граѓаните, независно од политичката и од етничката ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Мукадезе Хајдари е новата претседателка на Форумот на жените на ДУИ, соопшти партијата. Во Скопје денеска се одржа Изборното собрание на Демократската Унија за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  По низата на провокации од страна на кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, професорката Гордана Силјановска Давкова во дебатата на телевизија Сител истакна ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Според анкетата на емисијата Детектор на Сител телевизија , кај Македонците убедливо води кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р Гордана Сиљановска ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Според анкетата на емисијата Детектор на Сител телевизија , кај Македонците убедливо води кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р Гордана Силјановска ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е ...
  сите 81 | | | веќе видена