ДУИ

  во

  Заевизмот го заборави и го негира огласот што пред неполни две недели беше распишан тука од СДС за кандидирање за претседателски кандидат. Огласот е заборавен ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов денеска изјави дека согласно постапката денеска завршува огласот за самокандидирање. Постапката, потсети, финишира на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска со средби со лидерите на ДПА и на „Алтернатива“, Мендух Тачи и Африм Гаши ги продолжува консултациите околу ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов денеска изјави дека согласно постапката денеска завршува огласот за самокандидирање. Постапката, потсети, финишира на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Македонија ќе мора полека да се помести од удобноста на партиската држава кон ригорозност и професионалност на администрацијата. Прв чекор кон оваа изнудена ...
  | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов денеска изјави дека согласно постапката денеска завршува огласот за самокандидирање. Постапката, потсети, финишира на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска со средби со лидерите на ДПА и на „Алтернатива“, Мендух Тачи и Африм Гаши ги продолжува консултациите околу ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска со средби со лидерите на ДПА и на „Алтернатива“, Мендух Тачи и Африм Гаши ги продолжува консултациите околу ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Средбата со Гаши е закажана во 15 часот, а средбата со Тачи во 16 часот. Двете средби, како што најавија од СДСМ, ќе се одржат во Клубот на пратениците. Заев ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска со средби со лидерите на ДПА и на „Алтернатива“, Мендух Тачи и Африм Гаши ги продолжува консултациите околу ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска со средби со лидерите на ДПА и на „Алтернатива“, Мендух Тачи и Африм Гаши ги продолжува консултациите околу ...
  сите 222 | | | веќе видена