ДУИ

  во

  Пратеникот на вМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски преку објава на Фејсбук бара оставка од директорката на КИЦ, Сермине Пурини од ДУИ, бидејќи како што вели, лесно ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Османи не вршел инспекција, туку увид. Вицепремиерот за саботното возење се правдаше дека не излегол надвор од своите ингеренции. Ако треба истото ќе го ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Откако вицепемиерот Бујар Османи ги строеше викендов директорите кои не поставиле двојазични табли, па се објави на Фејсбук, вели дека не вршел инспекција, ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Во „бомбите“ за случајот „Монструм“ кои денеска се слушаа во судница, се откри дека бившиот министер за правда од редовите на ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да го ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Во емисијата „200“ на Алсат професорот Гордан Калајџиев ги коментираше актуелните случувања околу преговорите за обвинителството и случаите кои ги превзеде ...
  сите 17 | | | веќе видена

  За случајот „Монструм“, денеска во Основниот суд Скопје 1 се пуштаат 25 прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смилковско езеро пред седум ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
  сите 346 | | | веќе видена

  Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова e ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Ќе стане ли Македонија една изборна единица? Иницијаторите се оптимисти, експертите скептични дека големите партии доброволно ќе се откажат од монополот што го ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм“, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Ексминистерот за правда од ДУИ, Блерим Беџети, одбивал да ја потпише екстрадицијата за двајцата обвинети во „Монструм”, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. Ова се ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Во емисијата „200“ на Алсат професорот Гордан Калајџиев ги коментираше актуелните случувања околу преговорите за обвинителството и случаите кои ги превзеде ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вчера режимот ВМРО-ДУИ со цел дефокусирање на вниманието на јавноста од скандалите на таканаречените бомби, го монтираше случајот Куманово, а денес новиот ...
  сите 59 | | | веќе видена