ДУИ

  во

  Охрид, 18. јули 2019 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Општина Охрид, д-р Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Лидерската средба, која премиерот Зоран Заев ја закажа за денеска и за која тој предложи три главни теми – законот за јавното обвинителство, пописот и измените ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Владата на Република Северна Македонија информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската средба закажана за ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Оние кои најмногу го фалеа и поддржуваа Зоран Заев сега станаа негови најголеми критичари. Разочарани од неговата неработа и погрешните чекори кои ги ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Владата денеска преку соопштение информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската средба закажана за денеска и ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Владата на Република Северна Македонија денеска преку соопштение информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската ...
  сите 107 | | | веќе видена