ДУИ

  во

  Претседателот Ѓорге Иванов преку соопштение реагираше на објавата на Законот за јазици и договорот од Преспа во Службен весник. „Доцна синоќа имавме можност да ...
  | | веќе видена | слични

  Став за Законот за јазици, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе кривични пријави против Талат Џафери и против директорот на Службен весник? – Ние го поддржуваме ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“ е противуставен чекор, велат од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов. Оттаму велат дека чекорот не е ...
  сите 181 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Пратеникот Артан Груби од ДУИ, по објавувањето на Законот за јазиците во „Службен весник“, вели дека нема да биде лесна неговата примена, но со добра волја на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 169 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава за собранискиот спикер, Талар Џафери и директорот на службен весник, Мартин Костовски.Партијата тврди дека власта нема ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов по изјавата, одговараше на новинарските прашања.Став за Законот за јазици, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе поднесе кривични ...
  сите 169 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
  сите 169 | | | веќе видена

  „Ние го поддржуваме објавувањето на Законот за јазиците и секако Законот за ратификација за конечната спогодба со Грција. Како што знаете, СДСМ заедно со ДУИ ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 169 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите институции на централно и локално ниво да го игнорираат и бојкотираат операционализирањето на овој неуставен и штетен закон. ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Скопје, 15 јануари 2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари, Најавата на антизападното ВМРО-ДПМНЕ за бојкот на претседателските избори е потврда дека ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Доцна синоќа имавме можност да го видиме вистинското лице на владината коалиција на СДСМ и ДУИ која себеси се смета за проевропска, пишува во писмената изјава ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 169 | | | веќе видена