ДУИ

  во

  Во вечерашното гостување на телевизија Телма, на прашање во врска со идејата за помирување, вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вели дека и како ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Охридскиот рамковен договор е решение за мултиетничка Македонија и треба да се прецизира во Преамбулата, рече вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во ...
  сите 54 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието достави 6 амандмани за предлог-законот за амнестија за осомничените лица за крвавиот четврток, односно 27 април 2017 година. Со нив се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Само за угостителски услуги во земјава, странство и во мензите, бифеата и рестораните во иниституциите за шест месеци односно од декември лани до мај годинава ...
  сите 20 | | | веќе видена

  „Ваквите промашувања, ваквото недозволиво исполнување на капиталните инвестициски, економскиот раст, во најмала рака кој и да е министер ќе си поднесе ...
  сите 64 | | | веќе видена

  нческа-Милевска со соговорниците ќе разговара за уставните амандмани. Претходно, осумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата кои гласаа за отпочнување на ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Осумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата кои гласаа за отпочнување на процесот за уставни промени во петокот поднеле официјално барање до собранискиот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Попладнево координаторката на новата пратеничка група, Елизабета Канческа – Милевска, ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Попладнево координаторката на новата пратеничка група, Елизабета Канческа – Милевска ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Попладнево координаторката на новата пратеничка група, Елизабета Канческа – Милевска ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Осумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата кои гласаа за отпочнување на процесот за уставни промени, во петокот, поднеле официјално барање до собранискиот ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Попладнево координаторката на новата пратеничка група, Елизабета Канческа – Милевска ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Осумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата кои гласаа за отпочнување на процесот за уставни промени, во петокот, поднеле официјално барање до собранискиот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Попладнево координаторката на новата пратеничка група, Елизабета Канческа – Милевска, ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Осумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата кои гласаа за отпочнување на процесот за уставни промени во петокот поднеле официјално барање до собранискиот ...
  сите 221 | | | веќе видена

  Осумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата кои гласаа за отпочнување на процесот за уставни промени во петокот поднеле официјално барање до собранискиот ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Тие се просто огорчени? Тие не можат да сфатат како оние пратеници од „десната страна“ ама баш никако да разберат дека договорот со соседна Грција написмено ...
  | | веќе видена

  ДУИ ќе го продолжи дијалогот со пратениците и парламентарните партии со цел зголемување на подршката следните месеци, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на ...
  сите 8 | | | веќе видена