ДУИ

  во

  Власта нема легитимитет. СДСМ за две години со своето погубно владеење, неправдите, криминалот и корупцијата загуби околу 300.000 гласови. Заев и Пендаровски ...
  сите 388 | | | веќе видена

  Пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири реагираше на ставот на пратеничката група на ДУИ дека Упадот во ИВЗ и казните за случајот Саздовски се ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери, по гласањето на дневниот ред на денешната 95. седница на барањето на пратениците од ДУИ за координација по една од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  За разлика од Бојкотот за референдумот кога и ВМРО ДПМНЕ помагаше, а и имаше организирана бојкотирачка структура, сега такво нешто не постои! Освен некои од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери, по гласањето на дневниот ред на денешната 95. седница на барањето на пратениците од ДУИ за координација по една од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери, по гласањето на дневниот ред на денешната 95. седница на барањето на пратениците од ДУИ за координација по една од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Жал ми е што не сум во Собрание денеска. Кога Ејуп Алими и Артан Груби зборат за правда или селективна правда, отидена е работата по ѓаволите!!!“, сподели ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери, по гласањето на дневниот ред на денешната 95. седница на барањето на пратениците од ДУИ за координација по една од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  „Жал ми е што не сум во Собрание денеска. Кога Ејуп Алими и Артан Груби зборат за правда или селективна правда, отидена е работата по ѓаволите!!!“, сподели ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Последните настани во ИВЗ и скандалозната судска пресуда на млади лица кои беа осудени на по 19 години затвор за случајот Сазовски наспроти казната од 6 год на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Сметаме дека е крајно дегутантно изнасилено да се наметнува победничка еуфорија во услови кога партијата ВМРО-ДПМНЕ има освоено најмал број гласови од 2008 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Сметаме дека е крајно дегутантно, изнасилено да се наметнува победничка еуфорија во услови кога партијата ВМРО-ДПМНЕ има освоено најмал број гласови од 2008 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Мојот и ставот на ДУИ за Исламската верска заедница (ИВЗ) е дека беше скандалозен и срамен чин на упад врз автономијата на уставно загарантираната автономија ...
  сите 388 | | | веќе видена