ДУИ

  во

  До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Денеска завршува конкурсот на СДСМ за кандидат за претседател на државата. Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев ќе се обиде со лидерот на ДУИ Али Ахмети да ...
  сите 242 | | | веќе видена

  По пласираните реакции од порталот „Алмакос“ дека пратеникот на ДУИ, Артан Груби, изјавил оти отворено ќе лобира и ќе го поддржи Никола Димитров за ...
  сите 242 | | | веќе видена

  „Кога ДУИ ти доаѓа на тендерски окршај со Али и Груби, па нејќеш да испаднеш помалку гангстер и го носиш шефот на непотизмот Кирацоски и членот на надзорен од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Одговарајќи на прашања на новинари дали кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска е прифатлив модел на консензуален кандидат, премиерот Зоран Заев по ...
  | | веќе видена | слични

  Артан Груби вечерва за , изјави дека негов единствен фаворит за претседател е Али Ахмети. „Мојот единствен фаворит за претседател на држава, премиер, ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Екс премиерот Груевски, сега азилант во Будимпешта, во интервју за Пинк телевизија вели дека по изборите во 2016 година веќе било се договорено со ДУИ, како ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пратеникот Артан Груби и близок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, отворено ќе лобира Никола Димитров да биде консензуалниот кандидат на неговата партија ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
  сите 242 | | | веќе видена