ДУИ

  во

  Премиерот Зоран Заев смета дека поставувањето на Ерол Муслиу за нов директор на Агенцијата за разузнавање е надлежност и право на претседателот на државата. – ...
  сите 341 | | | веќе видена

  Вицепремиерот, Бујар Османи, изјави денеска дека ДУИ е разочарана од одлуката на претседателот Стево Пендаровски, да го именува Ерол Муслиу за директор на ...
  сите 341 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски ја донесе одлуката за именување на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање, бидејќи анализите покажале дека тој е ...
  сите 341 | | | веќе видена

   Претседателот Стево Пендаровски ја донесе одлуката за именување на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање, бидејќи анализите покажале дека тој ...
  сите 341 | | | веќе видена

  Павле Богоевски поднесе оставка по скандалот со видеото кое се појави, за кое тој тврдеше дека нарачува масло од канабис за медицински цели. Тој на седницата ...
  сите 334 | | | веќе видена

  Претседателот на Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања Павле Богоевски поднесе оставка од пратеничката функција. „Гласот за одземање на мандатот ...
  сите 334 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Артан Груби ја поздрави одлуката на пратеникот Павле Богоевски денеска да си пондесе оставка од функцијата пратеник во Собранието на РСМ ...
  сите 334 | | | веќе видена

  Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, побара оставка од поранешниот претседател на Собранието, а сега пратеник Трајко Вељаноски. Тој според неа претставува ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, побара оставка од поранешниот претседател на Собранието, а сега пратеник – Трајко Вељаноски. Тој, според неа, ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири преку својот Фејсбук ја искоментира изјавата на Бујар Османи дека во партијата ДУИ се вознемирени по одлуката на ...
  сите 341 | | | веќе видена

  Пратеникот од редовите на СДСМ Мухамед Зекири, реагираше по изјавата на Бујар Османи дека ДУИ се вознемирени откако претседателот Стево Пендаровски го назначи ...
  сите 341 | | | веќе видена