Борис Трајковски

  во

  Кристијан Ристески е поголемиот внук на прерано починатата ѕвезда, Тоше Проески. Тој во јавноста се појави на девет годишна возраст, кога заедно со неговиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кристијан Ристески е поголемиот внук на прерано починатата ѕвезда, Тоше Проески. Тој во јавноста се појави на девет годишна возраст, кога заедно со неговиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иако од оваа сезона натпреварите од ракометната Лига на шампиони не ги пренесува ниту една наша ТВ-куќа, сепак двете сали каде што играат Вардар и Металург не ...
  сите 122 | | | веќе видена

  " alt=Ракометарите на Металург го остварија првиот триумф во Лигата на шампиони. Во натпреварот што предмалку заврши во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург ја остварија првата победа во тековната Лига на шампионите, совладувајќи го рускиот првак Чеховски медведи со 25-24, во денешниот дуел ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург го остварија првиот триумф во Лигата на шампиони. Во натпреварот што предмалку заврши во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Ракометарите на Металург го остварија првиот триумф во Лигата на шампиони. Во натпреварот што предмалку заврши во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Загубата на вода во водоводниот систем во Скопје изнесува околу 50 отсто, додека според европските и светските искуства и трендови оптималното ниво на загуби ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Загубата на вода во водоводниот систем во Скопје изнесува околу 50 отсто, додека според европските и светските искуства и трендови оптималното ниво на загуби ...
  сите 62 | | | веќе видена