Борис Трајковски

  во

  Општина Гази Баба под раководството на Борче Георгиевски стана пример за кршење на Законите во Република Македонија, обвинува Александар Трајковски, советник ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Крвта не е вода, е позната поговорка, но кога ќе се случи нешто што повторно ќе не потсети на тоа нешто секогаш повторно се чудиме… Еден од доказите за тоа е ...
  сите 92 | | | веќе видена

  „Авалон продукција“ продолжува да работи со полна пареа, а за одличен крај на 2018 година повторно го организира фестивалот „Сè што ти треба е љубов“ (All You ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, со песната „We are blood“ ќе зачекори на македонската музичка сцена. Заедно со Енди Рајт, познатиот британски ...
  сите 97 | | | веќе видена

  „Општина Гази Баба жали што ВМРО-ДПМНЕ продолжува со изнесување на лаги сакајќи да на таков начин да ја покрие својата неспособност за менаџирањето со ...
  сите 29 | | | веќе видена

  СДСМ воопшто не се грижи за спортот и спортските работници.Владата со ребалансот крати 836.715 евра наменети за спортот во земјава, вели Данијел Апостолоски, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  СДСМ воопшто не се грижи за спортот и спортските работници.Владата со ребалансот крати 836.715 евра наменети за спортот во земјава, вели Данијел Апостолоски, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „СДСМ воопшто не се грижи за спортот и спортските работници. Владата со ребалансот крати 836.715 евра наменети за спортот во земјава. Зоран Заев додека беше ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Каролина Гочева и сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ се македонските изведувачи кои ќе настапат на концертот посветен на Тоше Проески закажан на 2 ...
  сите 98 | | | веќе видена

  На 2 ноември во ВИП Арената „Борис Трајковски“ ќе се одржи концертот во чест на Тоше Проески. Концертот почнува во 20 часот. Каролина Гочева и сестрите Тамара ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Денеска, во ООУ „Војдан Чернодрински“ се одиграа двата полуфинални натпревари во кошарка помеѓу ООУ „Владо Тасевски“ и ООУ „Петар Поп Арсов“ и ООУ „Јан Амос ...
  сите 30 | | | веќе видена