Борис Трајковски

  во

  Ниту Град Скопје ниту Општина Карпош не ја чистат депонијата на кејот на реката Вардар кај салата „Борис Трајковски“ која во средата беше запалена, бидејќи ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата 200-та на Алсат М телевизија во неколку наврати ги напомена навредите кои што кандидатот на СДСМ, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на Алсат М телевизија во неколку наврати ги напомена навредите кои што кандидатот на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата 200-та на Алсат М телевизија во неколку наврати ги напомена навредите кои што кандидатот на СДСМ, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  „И вие ли ќе се гребете од ликот и делото на Тоше? , Мега глупост. Си има име #Градски. Само што кумовите ни пред ни по концертот на Тоше не биле на #Градски, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Учениците од ООУ „ Јан Амос Коменски“ се новите кошаркарски шампиони во училишните спортски лиги во Општина Карпош. Во финалето, пред голем број публика во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Првата недела од изборната кампања за претседателската кампања од која дел се тројца кандидати Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река ја ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Љупчо Цветановски Нацијата во дилема. Повторно. Што ќе прави Стево откако ќе загуби на избори?! Дилемата ја наметна самиот претседателски ни кандидат. Онака, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Првата недела од изборната кампања за претседателската кампања од која дел се тројца кандидати Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река ја ...
  сите 36 | | | веќе видена