Борис Трајковски

  во

  Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев вечерва имаше свое обраќање на митингот во Струмица каде од неговите струмичани порача дека сите се за ЕУ и НАТО на ...
  | | веќе видена | слични

  Демократската партија на Албанците (ДПА) го одржа последниот митинг во Тетово, каде беше истакната поддршката за претседателскиот кандидат на СДСМ и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Познатиот нумеролог Мими Силјановска-Главиновска веќе 20 години се занимава со прогнозирање на победниците на претседателските, парламентарните или локалните ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Меѓународното училиште „Нова“ и фондацијата „Борис Трајковски“ годинава по 15. пат доделија три целосни стипендии за четиригодишно школување на талентирани ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Меѓународното училиште „Нова“ и фондацијата „Борис Трајковски“ годинава по 15. пат доделија три целосни стипендии за четиригодишно школување на талентирани ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Меѓународното училиште „Нова“ и фондацијата „Борис Трајковски“ годинава по 15. пат доделија три целосни стипендии за четиригодишно школување на талентирани ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ И ДУИ Ствено Пендаровски на телевизиската дебата на Ал-Сат нагласи дека тој не ги користи Албанците само како ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Различни ставови во однос на Законот за јазиците изразија вечерва тројцата учесници во претседателската трка во четвртата ТВ дебата, која се емитува на Алсат, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Различни ставови во однос на Законот за јазиците изразија вечерва тројцата учесници во претседателската трка во четвртата ТВ дебата, која се емитува на Алсат, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Различни ставови во однос на Законот за јазиците изразија вечерва тројцата учесници во претседателската трка во четвртата ТВ дебата, која се емитува на Алсат, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Различни ставови во однос на Законот за јазиците изразија вечерва тројцата учесници во претседателската трка во четвртата ТВ дебата, која се емитува на Алсат, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Зад него застана целата владејачка коалиција, вклучувајќи ја и ДУИ Во пет години, два пати ја трча претседателската трка - Стево Пендаровски со искуство од ...
  сите 21 | | | веќе видена