Борис Трајковски

  во

  Триумф на Шкупи за лидерското место на табелата, барем на 24 часа пред утрешните останати мечеви од ова 10. коло. Момците на Умит Каран со 1:0 го победија ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Шкупи и Силекс за една недела ги очекува и третиот дуел на фудбалската сцена во Македонија. Овој пат во меѓусебна пресметка во 10. коло од Првата македонска ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Македонија даде илјадници жртви во борбата против фашизмот, борбата против крвавиот дел од комунизмот и таа е браникот со кој се брани Европа. Затоа земјава ...
  сите 246 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест со автомобили, како што велат против мафијата, за правдата и слободите. Протестот започна од две собирни точки во Скопје, СЦ ...
  сите 246 | | | веќе видена

  После протестот со автомобили во Скопје и откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа говор пред насобраните луѓе целата колона се упати кон ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Македонија мора да отпочне преговори со ЕУ час поскоро, мора да се случи час поскоро таа меѓувладина конференција. Тоа е нашата единствена иднина, а ВМРО беше ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Денес 23-ти Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ организира протест ...
  сите 246 | | | веќе видена

  После протестот со автомобили во Скопје и откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа говор пред насобраните луѓе целата колона се упати кон Штип. ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Јас барам лидерска средба не затоа што Заев ми е мил туку затоа што мораме да ја надминеме катастрофата со кризата, порача денеска од протестот на опозицијата ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Македонија мора да отпочне преговори со ЕУ час поскоро, мора да се случи час поскоро таа меѓувладина конференција. Тоа е нашата единствена иднина, а ВМРО беше ...
  сите 246 | | | веќе видена