Борис Трајковски

  во

  На 28.02.2019 околу 19 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека истиот ден околу 18 часот на локалниот пат село Делогожда-село Поум, на место ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новинарот Бранко Героски им посвети уште една колумна на небулозите на премиерот Зоран Заев. Иако остава простор, изјавата на премиерот да не била точно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Новинарот Бранко Героски објави колумна под наслов: Друже Заев, дали и партизаните се бореле за слободата на Република Северна Македонија? -Ако е точно ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вчера се одбележаа 15 години од трагичната смрт на претседателот на Македонија Борис Трајковски. Тој загина во авионска несреќа близу Мостар во БиХ и зад себе ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ако е точно пренесено, премиерот Зоран Заев, на молитвениот појадок по повод 15-годишнината од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски, изјавил: „Во ...
  сите 12 | | | веќе видена