Борис Трајковски

  во

  Во СЦ „Борис Трајковски“ денеска беше промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ од спортскиот новинар Зоран Михајлов, што содржи ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во присуство на многубројни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, денеска (13.02.2019г.) во салата за конференции во СЦ ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во СЦ „Борис Трајковски“ денеска беше промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ од спортскиот новинар Зоран Михајлов, што содржи ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во присуство на многубројни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, денеска во салата за конференции во СЦ „Борис ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во СЦ „Борис Трајковски“ денеска беше промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ од спортскиот новинар Зоран Михајлов, што содржи ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во присуство на многубројни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, во салата за конференции во СЦ „Борис Трајковски“, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  [ See image gallery at novamakedonija.com.mk ] Книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ на доајенот на македонското спортско новинарство, Зоран ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Педесет и пет години кариера, 16 олимписки игри, десетици светски, европски, медитерански и балкански првенства, цела историја на македонскиот спорт, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Маж од скопската населба Кисела Вода бил нападнат од куче -скитник . Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 19.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во Полициската станица, тресетичетири годишниот К.Ѓ. од Кавадарци пријавил дека во текот на вчерашниот ден на улица „Браќа Хаџи – Тефови“ во Кавадарци бил ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ на доајенот на македонското спортско новинарство, Зоран Михајлов, денеска ќе биде промовирана во салата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Успеавме од споредниот балкански колосек на кој чекавме со децении да се вративме на главниот автопат кон Европа. Во периодот што следува ќе бидеме директни ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Едните велат „поканет“, другите „прекасно“: Единствената вистина е дека Иванов не ни беше споменат! Поканет бил или не претседателот на Република Македонија на ...
  сите 29 | | | веќе видена