Борис Трајковски

  во

  Јас сум еден од ретките Мохиканци кои собрале храброст да одржат концерт во СРЦ „Борис Трајквоски“, рече Владо Јаневски на прес-конференцијата на која го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поп-пејачот Владо Јаневски вечерва одржува концерт во арената „Борис Трајковски“, со кој одбележува 25 години соло кариера. Со големиот хит „Напрај место“, тој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поп-пејачот Владо Јаневски вечерва одржува концерт во арената „Борис Трајковски“, со кој одбележува 25 години соло кариера. Со големиот хит „Напрај место“, тој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поп-пејачот Владо Јаневски вечерва одржува концерт во арената „Борис Трајковски“, со кој одбележува 25 години соло кариера. Со големиот хит „Напрај место“, тој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Панчо ДНК и Марко Слаткар, започнаа „медиумска војна“ пред неколку месеци кога Слаткар во една негова песна го посочува својот колега Ди Џеј Панчо како човек ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Панчо ДНК и Марко Слаткар, започнаа „медиумска војна“ пред неколку месеци кога Слаткар во една негова песна го посочува својот колега Ди Џеј Панчо како човек ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Имотната состојба на претседателот Ѓорге Иванов ќе биде ставена под лупа на антикорупционерите. Ова беше објавено на денешната седница на Комисијата за борба ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Кога пред повеќе од 15 години пејачот Владо Јаневски реши да се повлече од јавноста и медиумите, како од вулкан тргнаа муабетите дека е болен. За едни од СИДА, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вкупно 211 години затворска казна добија 16 обвинети за настаните на 27 април Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е осуден на 18 ...
  сите 43 | | | веќе видена