Борис Трајковски

  во

  Вчеравечер во Полициска станица Кисела Вода, С.Ф. (20) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 01.45 часот во Скопје на булевар „Борис Трајковски“, општина ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Во ВИП Арена „Борис Трајковски“ утре ќе биде одржан хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, каде ќе биде промовиран неговиот нов албум „Тајно ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во ВИП Арена „Борис Трајковски“ утре ќе биде одржан хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, каде ќе биде промовиран неговиот нов албум „Тајно ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Тоше остави многу необјавени песни и во овие седум што се најдоа на новиот албум, исто така ќе ги препознаете силните емоции, љубовта на Тоше за музиката и ...
  сите 46 | | | веќе видена