Борис Трајковски

  во

  Голманот на српската ракометна селекција, Владимир Чупара, во пресрет на двете пријателски средби против Македонија, вели дека дуелите против нашата ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Од таборот на македонската репрезентација сите веруваат дека спојот на искуство и младост ќе ги даде посакуваниот „плод“ на престојното Светско првенство, кое ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Во ВИП Арената во „Борис Трајковски“ за десетина дена ќе биде одржан голем концерт на Џибони, а покрај него на концерот ќе настапуваат и Влатко Стефановски, ...
  | | веќе видена

  По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ во Скопје е речиси демолирана. ...
  | | веќе видена | слични

  Последната година од вториот мандат на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, меѓу другото, ќе ја обележи непотпишувањето на Законот за употреба ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве продолжија со активностите за менување на оштетената урбана опрема од градските сообраќајници. На терен се работеше на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ е речиси демолирана, пренесе ...
  сите 7 | | | веќе видена