Борис Трајковски

  во

  Металург загуби со 28-29 од Стеауа Букурешт во рамките од осмото коло во СЕХА лигата. Екипата од Автокоманда, повторно потклекна на крајот од мечот, иако имаа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Со директен дуел меѓу премиерот Зоран Заев и поранешниот претседател на Собранието, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Трајко Вељаноски, почна втората фаза од процесот ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Најголемата музичка ѕвезда на овие простори и миленик на сите генерации Здравко Чолиќ по четири годишна пауза на 10 и 17 ноември ќе одржи два големи коцерта во ...
  сите 11 | | | веќе видена