Борис Трајковски

  во

  – Ова е еден од деловите каде во изминатиот период, најчесто несовесни граѓани, палеа огнови и со тоа го загадуваа воздухот, а се создаваше и дива депонија. Во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  – Ова е еден од деловите каде во изминатиот период, најчесто несовесни граѓани, палеа огнови и со тоа го загадуваа воздухот, а се создаваше и дива депонија. Во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од песната „Чачак, чачак“, која водителот Минимакс ја пуштил во емисија сакајќи да се пошегува со нејзината облека или со изгледот, па до денес балканската ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Општина Карпош информира дека затворена е дивата депонија долж Кејот на реката Вардар, кај мостот „Газела“. Општинските власти објаснуваат дека станува збор за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во кошула со дизајнерски потпис на Версаче, ѕвонести фармерки и каубојски чизми, Лепа Брена се појави на денешната прес-конференција во Скопје со која го ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По повод затрупувањето на една од најголемите диви депонии во Општината, наспроти Карпош 4, каде што денес со градежни машини се расчистуваше шутот и се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Општина Карпош информира дека затворена е дивата депонија долж Кејот на реката Вардар, кај мостот „Газела“. Општинските власти објаснуваат дека станува збор за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Општина Карпош информира дека затворена е дивата депонија долж Кејот на реката Вардар, кај мостот „Газела“.Општинските власти објаснуваат дека станува збор за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Балканската фолк-ѕвездата Лепа Брена денеска е во Скопје за да го најави големиот концерт со кој на 15 декември ќе одбележи 35 години од нејзината кариера. ...
  сите 18 | | | веќе видена