Борис Трајковски

  во

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски положи цвеќе на вечното почивалиште на поранешниот претседател на Македонија, Борис Трајковски, по повод 15 години од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Денеска се навршуваат 15 години од трагичната авионска несреќа во близина на Мостар, БиХ во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски со членови на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со положување венци пред спомен обележјето кај Мостар денеска е одбележана 15-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, кој заедно со своите ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со положување венци пред спомен обележјето кај Мостар денеска е одбележана 15-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, кој заедно со своите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска се сретна со поранешниот претседател на Република Албанија Алфред Мојсиу, кој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски денеска присуствуваше на Првиот молитвен појадок, што под покровителство на Меѓународната фондација „Борис ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Членови на семејството Трајковски, граѓани, роднини, пријатели, претставници на локалната самоуправа, политички партии и здруженија на граѓани со положување ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски положи цвеќе на вечното почивалиште на поранешниот претседател на Македонија, Борис Трајковски, по повод 15 години од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ненадејната смрт на претседателот  Борис Трајковски пред 15 години ни одзеде голем државник, безмерно сакан сопруг, татко, брат и пријател, сограѓанин кој со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мицкоски, Силјановска и Ѓорчев денеска положија цвеќе за Борис Трајковски. „Верувам во Македонија!“ беа зборовите на Претседателот Борис Трајковски. 15 години ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска присуствуваше и се обрати на молитвениот појадок, организиран во соработка со ...
  | | веќе видена | слични

  Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски денеска присуствуваше на Првиот молитвен појадок, што под покровителство на Меѓународната фондација „Борис ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова и Влатко Ѓорчев, денеска положија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пред споменикот „Македонија”, подигнат во чест на трагично загинатиот македонски претседател, Борис Трајковски, родната Струмица ја одбележа ...
  сите 5 | | | веќе видена