Англија

  во

  Иако, тој е еден од најпознатите личности во британската историја, дел од неговиот интимен живот до пред неколку дена беше мистерија за истражувачите. Станува ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека миленикот на фановите на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд во следниот период ќе добие нов шестгодишен договор. ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Неколку членови на навивачката група Комити присуствуваа на натпреварот Шалке – Манчестер сити и му даваа поддршка на германскиот тим кој загуби со 2-3, но ...
  сите 8 | | | веќе видена

  ГО ИМАМЕ ПОБЕДНИКОТ! Вчера во Лигата на шампионите се одиграа два натпревар видовме од се по нешто: Убави голови, потези, провокации…Меѓутоа победата ја однесе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ ја очекува новата сезона во МЛС лигата каде ќе го носи дресот на Л.А Галакси, а во меѓувреме ја забавува јавноста со своите промотивни ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По неколку години европски неуспех, познато чувство на разочарување владееше во Гелзенкирхен откако играчот на Сити – Николас Отаменди беше испратен во ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Маурицио Сари објасни зошто Нголо Канте не игра на позицијата на која се прослави изминативе години, вели дека Французинот не знаел брзо да ја додава топката и ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Гвинет Палтроу одлучи дека повеќе не сака и не може да ги снима филмовите за Марвел, бидејќи смета дека е премногу стара за нив. Глумицата сега има 46 години и ...
  сите 4 | | | веќе видена