Англија

  во

  Тим на Би-Би-Си кој следи дезинформации за коронавирусот откри врска помеѓу ширењето на ваквите информации и нападите, подметнување пожар и смрт. И експертите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Велика Британија, а особено Англија би можела повторно да ја загуби контролата над епидемијата на коронавирусот, бидејќи започнува со ублажување на досегашните ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Кризата предизвикана од коронавирусот, која силно удри и во касите на богатите фудбалски клубови, веројатно ќе го промени курсот на трансферите периодов, но и ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Луѓето со дијабетес тип 1 имаат поголема веројатност да починат од ковид-19 од оние со тип 2, според истражувањето на британската Национална здравствена служба ...
  сите 24 | | | веќе видена

   И покрај тоа што денес целото знаење ни е буквално на дланка, сè уште постојат безброј недоразбирања и митови за многу нешта. Некои од работите што се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Случајот со Доминик Камингс, главениот советник на британскиот премиер Борис Џонсон, кој за време на забраната за движење поради коронавирусот со семејството ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Случајот со Доминик Камингс, главениот советник на британскиот премиер Борис Џонсон, кој за време на забраната за движење поради коронавирусот со семејството ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Арсенал изгради репутација на клуб кој разви одличен систем за развој на млади фудбалери кои подоцна стануваа големи ѕвезди во светот на фудбалот, тоа се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Нелегалните мигранти што минуваат низ Ламанш во мали чамци се закануваат дека ќе се удават себеси или своите деца за да ги вратат француските бродови, ...
  сите 81 | | | веќе видена

  „Дејли Мејл“ наведува дека се уште не е одлучено каде би се играле натпреварите предвидени на неутрални терени, дел од полициските станици во повеќе области на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс призна дека тој и неговата сопруга го прележале коронавирусот на почетокот на пандемијата во Англија.„Жена ми и јас бевме ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Еден од најтиражните спортски весници во Европа, француски „Л`екип“, во денешното издание објави жестока насловна страница во која го искритикуваа прекинот на ...
  сите 85 | | | веќе видена