Англија

  во

  Њукасл наскоро треба да биде преземен од новите газди кои доаѓаат од Саудиска Арабија, тие ќе бидат најбогатите сопственици на еден Премиерлигашки клуб, па ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Двете најсилни фудбалски конкуренции во Англија добија „зелено светло“ од владата за реализирање на плановите за завршување на сезоната. Министерството за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Од Манчестер Јунајтед испратиле барање до кинескиот Шангај да го остави Одион Игало на позајмица до крајот на оваа сезона. Сезоната во Англија се очекува да ...
  сите 37 | | | веќе видена

  92 македонски државјани, кои работеле на туристички крстосувачи во странство, а сега се наоѓаат во државен карантин во Охрид, јавно изразија револт и поплаки ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Компанијата „Еџ Здравје“ спроведе студија за влијанието на натпреварот Ливерпул – Атлетико во четвртфиналето од Лигата на шампионите врз ширењето на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За да се разбере сегашноста и за да може да се прогнозира иднината, мора да се познава минатото. Во следните редови ги одбележуваме настаните од науката и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  25 мај 1995 година, точно пред 25 години на „Ернст Хапел“ во Виена се одигра финалето во Лигата на шампионите помеѓу Ајакс и Милан. Тоа беше цврсто финале кое ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, кој настапуваше и во Бундеслигата, Овен Харгривс смета дека Тимо Вернер треба да се пресели на Олд Трафорд бидејќи ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Фаталниот натпревар се одигра пред 52.000 гледачи, меѓу кои и 3.000 навивачи на шпанскиот клуб. Шпанија во тоа време имала околу шест пати повеќе заразени од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалската вест на денот доаѓа од Англија каде Арсенал започна преговори со ПСЖ за продажба на капитенот Пјер-Емерик Обамејанг. Имено, Обамејанг ги извести ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Контроверзната дозвола за одигрување на натпреварот меѓу Ливерпул и Атлетико Мадрид со присуство на навивачи предизвикало смрт на дури 41 лице од Ковид-19. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Студија на „Еџ хелт“ и анализа на бројките од Националната здравствена служба на Велика Британија (НХС) покажува дека мечот помеѓу Ливерпул и Алтетико Мадрид ...
  сите 10 | | | веќе видена