Англија

  во

  Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа мал пад на најновата ФИФА ранг листа. На најновата ранг листа Македонија се најде на 71-та позиција, а тоа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Родителите не треба да дозволуваат децата да ги носат смартфоните, таблетите или други електронски уреди во нивните спални соби, или пак да ги користат за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Зоолошката градина „Ел Пасо“ во Тексас има невообичаена акција за Денот на вљубените. Тие ги повикуваат граѓаните да ги споделат имињата на нивните поранешни ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на бранителот на титулата во Премиерлигата, се осврна на тоа што можеше да го „снајде“ неговиот тим пред извесен период, но, Ливерпул ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Зоолошката градина „Ел Пасо“ во Тексас има невообичаена акција за Денот на вљубените. Тие ги повикуваат граѓаните да ги споделат имињата на нивните поранешни ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Капитенот на Манчестер Сити ја воодушеви цела Англија откако одлучи да се откаже од својата годишна плата и да им помогне на бездомниците. Компани потврди дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Капитенот на Манчестер Сити ја воодушеви цела Англија откако одлучи да се откаже од својата годишна плата и да им помогне на бездомниците. Компани потврди дека ...
  сите 4 | | | веќе видена