Англија

  во

  Англиските клубови во Премиер лигата се согласија да ја продолжат сезоната по средината на јуни. Во овој случај, првенството треба да заврши до 1 август. ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Околу 7% од луѓето во Англија биле заразени со коронавирусот, според резултатите од тестот за антитела на случаен примерок на домаќинства. Според Канцеларијата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Фудбалот во Англија ќе се врати и веќе излегоа информации за тоа кога ќе продолжи сезоната во Премиер лигата и тоа со точен датум и натпревари. Голем број на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Лион излезе како огромен губитник по одлуката на француските власти да го стопираат сиот спорт до септември во таа земја, па така клубот им се приклучи на ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Клубовите од Премиерлигата се договорија сезоната да продолжи на 17. јуни, постои можност дерби натпреварите да се играат на неутрален терен и лудо сценарио во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Полека но сигурно, челниците во англискиот фудбал ги „пеглаат“ сите можни детали околу најавеното продолжение на актуелната сезона, која се чини дека нема ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Заштитни маски за лице, пластични садови и друга медицинска опрема ги преплавиле плажите по инцидентот на товарниот брод АПЛ Англија. Невремето во неделата го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Британската полиција утврди дека високиот советник на премиерот Борис Џонсон, Доминик Камингс, можеби ги прекршил ограничувањата воведени поради пандемијата на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Стравот од масовно присуство на навивачите при евентуалната прослава на титулата ќе го принуди Ливерпул да ја доигра сезоната во Премиер лигата на неутрален ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Aнглиската Премиер лига поради пандемијата од коронавирусот е прекината пред повеќе од два месеци. Меѓутоа клубовите во Англија веќе некое време тренираат и се ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Англиските клубови во Премиер лигата се согласија да ја продолжат сезоната по средината на јуни. Во овој случај, првенството треба да заврши до 1 август. ...
  сите 62 | | | веќе видена