Англија

  во

  Бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Хари Кејн, поради повреда ќе отсуствува од фудбалските терени околу еден месец, објави „Телеграф“. Капитенот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Привремениот тренер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер секојдневно ги полни медиумите во Англија поради неговиот фантастичен почеток на клупата на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Привремениот тренер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер секојдневно ги полни медиумите во Англија поради неговиот фантастичен почеток на клупата на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Мајк Фелан на времето и самиот бил играч на Манчестер Јунајтед (102 меча и 2 гола), така што добро знае какво е чувството да се носи дресот на „црвените ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ги коментираше најавите за можното незадоволство на Кулибали во Италија и наводниот интерес од Манчестер Јунајтед. Искусниот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Интервенциите на феноменалниот голман си имаат цена, а тој очекува значително поголема плата од сегашната која ја заработува во тимот од Олд Трафорд, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Германскиот репрезентативец, Месу Озил оваа сезона не се наигра во дресот на Арсенал, бидејќи има голем проблем со повредите. Озил пропушти поголем дел од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на англискиот првак издвои и што би сторил доколку Ливерпул излезе како победник во трката за титулата во Премиерлигата оваа сезона, во ...
  сите 21 | | | веќе видена