Англија

  во

  Лондон, 28 мај 2020 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фудбалот во Англија ќе се врати и веќе излегоа информации за тоа кога ќе продолжи сезоната во Премиер лигата и тоа со точен датум и натпревари. Голем број на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Иако состанокот на премиерлигашите уште трае, британскиот лист „Би-Би-Си“ потврди ексклузивни информации дека првенството во Англија ќе продолжи со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Некогашниот напаѓач на Виган и Фулам и сегашен член на турски Денизлиспор, Уго Родалега отворено проговори за животот на играчите надвор од зелениот терен. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од моментот кога Бундеслигата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од моментот кога Бундеслигата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од моментот кога Бундеслигата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од моментот кога Бундеслигата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Низ медиумите од Англија често се пишуваше дека голем дел од фудбалерите од Премиерлигата стравуваат за своето здравје и не сакаат да се вратат на тренинг, но ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го сподели своето мислење за продолжување на сезоната 2019/20 во Англија. – Да бидам искрен, од моментот кога Бундеслигата ...
  сите 23 | | | веќе видена