Англија

  во

  Капитенот на Вотфорд, Трој Дини откри дека добива навреди поради јавно искажаниот став дека не сака да се врати на тренинг, навреди пристигнуваат и на адреса ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ливерпул одбива да ја плати откупната клаузула за Тимо Вернер, па германскиот напаѓач веројатно ќе заврши во друг клуб. Англија Лајпциг е дециден дека не сака ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Битката со коронавирусот во Англија не само што не е завршена туку влегува во нова димензија и се заканува дека сезоната во Премиер лигата нема да се доигра. ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Францускиот селектор Дидие Дешамп ја поддржа одлуката на националната федерација за прекинување на сезоната во Лига 1, инсистирајќи дека Премиер лигата и Ла ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Францускиот селектор Дидие Дешамп ја поддржа одлуката на националната федерација за прекинување на сезоната во Лига 1, инсистирајќи дека Премиер лигата и Ла ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фудбалот во Англија е пред одлука за рестартирање, што очигледно му годи на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кој не можеше да се возддржи на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фудбалот во Англија е пред одлука за рестартирање, што очигледно му годи на македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кој не можеше да се возддржи на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Спортските настани кои не беа запрени навреме се меѓу најголемите вивновници за големата распространетост и огромната бројка заболени со коронавирусот во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Авантурата на Давид Луиз во Арсенал траеше кратко, информациите од Англија велат дека тој ќе го напушти клубот по крајот од сезоната. Англија Актуелниот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Англискиот премиерлигаш Манчестер сити потврди дека вчера на 73-годишна возраст починал Глин Пардју. Тоа е играчот кој има посебен дел во историјата на клубот, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Клубовите од Премиерлигата едногласно дадоа зелено светло за втората фаза, ќе може да се тренира во поголеми групи и да се прават стартови, но со препорака ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Клубовите во Англија со полна пареа се спремаат за продолжување на сезоната. Екипите од Премиер лигата минатата недела започнаа да тренираат во тренинг ...
  сите 165 | | | веќе видена