Англија

  во

  Одион Игало по секоја цена инсистира да остане во Манчестер Јунајтед.30-годишниот напаѓач е подготвен да се откаже од договор вреден 75 милиони фунти со Шангај ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Џејдон Санчо останува отворен за трансфер во најголемите клубови во Премиер лигата (со Челси и Манчестер јунајтед како најчестоспоменувани дестинации), меѓутоа ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Тренерот Јирген Клоп и неговиот тим Ливерпул би можеле да бидат принудени да ја прослават титулата во Премиерлигата во Манчестер, бидејќи на клубот може да му ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Нелегалните мигранти што минуваат низ Ла Манш во мали чамци се закануваат дека ќе се удават себеси или своите деца за да ги вратат француските бродови, ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Полицијата во округот Есекс на југоистокот на Англија објавила дека морето исфрлило тело на мртов кит со должина од повеќе од 12 метри на брегот кај градот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нелегалните мигранти што минуваат низ Ла Манш во мали чамци се закануваат дека ќе се удават себеси или своите деца за да ги вратат француските бродови, ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот.Случајот со главниот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот. Случајот со главниот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот. Случајот со главниот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Пред почетокот на финалниот дуел од тогашниот Куп на Европски шампиони помеѓу Јувентус и Ливерпул дојде до нереди на стадионот „Хејсел“. Англиските хулигани ...
  сите 11 | | | веќе видена