Англија

  во

  Нголо Канте во безброј наврати ни има покажано дека е убедливо најскромниот играч во модерниот фудбал, но по неверојатната приказна на Светското првенство кога ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Нголо Канте важи за еден од најскромните фудбалери но ваквата слика можела да биде расипана откако на играчот му било предложено дел од платата да ја добива во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Маруан Фелаини реши да го смени имиџот, повеќе ја нема неговата препознатлива афро фризура. Англија Белгискиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Челзи повторно е под истрага од страна на ФИФА. Клубот од Лондон се соочува со големи проблеми откако од „Фудбал ликс“ излегоа нови информации ...
  сите 18 | | | веќе видена

  20-те клуба од Премиерлиграта ќе "донираат" по 250.000 фунти за извршниот директор на Премиер лигата, Ричард Скадамор, кој најави дека ќе ја напушти функцијата ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ричард Скадамор по речиси 20 години заминува од функцијата извршен претседател на Премиерлигата, клубовите сакаат да му се заблагодарат за добрата работа со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерлигашот Фулам на својата официјална веб-страница го објави назначувањето на Клаудио Раниери за нов менаџер. Италијански фудбалски стручњак доаѓа на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  На крајот од годината, Ричард Скадамор се повлекува од функцијата извршен претседател, а за подарок и благодарница би можел да добие 5 милиони фунти од ...
  сите 25 | | | веќе видена