Англија

  во

  Клоп на навивачите им вети дека еден ден тие ќе ја прослават титулата, но дотогаш мора да се однесуваат сите како возрасни и да прифатат што и да се бара од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Оливие Жиру реши да го продолжи договорот со Челси на уште една година, тој е во одлично расположение на почетокот од подготовките за рестарт на сезоната. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Меѓународната компанија КПМГ спроведе студија за трансферните износи на голем број врвни играчи по влијанието на кризата од КОВИД-19. Студијата вклучува играчи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Денеска е регистриран најмал број и на ново заразени од 27 март, поточно ,1.570 случаи. АП, сепак, забележува дека податоците за коронавирусот објавени денеска ...
  сите 157 | | | веќе видена

  26 годишниот Семедо се чини дека е на добар пат да се пресели во Премиерлигата, поточно да потпише за актуелниот англиски првак Манчестер Сити, се верува дека ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Сосема разбирливо, со оглед на текот на настаните, т.н. „Проект рестарт“, медиумите на Островот многупати го наведуваа како „Проект саботажа“, од причина што ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Составот на Френк Лампард е на веројатно посакуваната четврта позиција на табелата по 29 одиграни кола во Премиерлигата, но, за да го задржат тоа место им ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ливерпул на кругот од центарот на Енфилд клекнаа на едно колено со што му изразија поддршка на убиениот афроамериканец во САД, Џорџ Флојд. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  На 17 јуни треба да продолжат мечевите од англиската Премиер лига, а според најавите, ќе има и соодветна атмосфераза сите оние кои ќе ги гледаат дуелите преку ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Елитниот европски фудбал повеќе од две недели повторно е на сцена и тоа благодарение на натпреварите од германската Бундеслигата. Дури четири кола се одиграа ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Според најновиот правилник за корона вирус, кој денес би требало да стапи на сила интимните односи на две личности, кои не живеат заедно во иста куќа ќе се ...
  сите 38 | | | веќе видена