Англија

  во

  Симулацијата предвидува пробивање на границата од 100 бодови. Во Премиер лигата станува супер интересно, Ливерпул има мала предност со натпреварот помалку, но ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Медиумите од Англија пренесуваат дека Арон Ремзи ставил потпис на пред-договор со Јувентус според кој ќе заработува нешто над 400.000 фунти неделно. Италија ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Рома, Един Џеко наводно побарал да го напушти клубот и да се врати во англиската Премиер лига. Босанскиот напаѓач минатата зима беше на чекор од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Бугарските власти ја истражуваа можната поврзаноста меѓу нападот со нервен гас од пролетта 2018-та во англскиот град Солсбери врз поранешниот двоен ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен голман на Манчестер Јунајтед, Питер Шмајхел во интервју за „БеИН Спортс“ истакна дека неговиот син би можел да си замине од Лестер. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Анхел Ди Марија во 2014-та година пристигна на „Олд Трафорд“ како големо засилување за Манчестер Јунајтед од редовите на Реал Мадрид, но по само една сезона во ...
  сите 110 | | | веќе видена