Англија

  во

  Францускиот селектор Дидие Дешам ја поддржа одлуката на националната федерација за прекинување на сезоната во Лига 1, инсистирајќи дека Премиер лигата и Ла ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Францускиот селектор Дидие Дешам ја поддржа одлуката на националната федерација за прекинување на сезоната во Лига 1, инсистирајќи дека Премиер лигата и Ла ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо вели дека индивидуалните тренинзи одземаат многу време и напор, „специјалниот“ ја прокоментира и смешната слика со велосипед по терените, вели само ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Пау-вау Пау-вау е традиционален собир на домородното индијанско население во Северна Америка. Тоа е специфичен вид настан при кој Индијанците преку танцуваат, ...
  | | веќе видена

  Одион Игало е блиску до договор за останување во Манчестер јунајтед до крајот на сезоната, потврди неговиот агент. Англија Игало во јануари дојде во Манчестер ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Доколку е вистина тоа што се пишува во британските медиуми, тогаш враќањето на Премиер лигата ќе биде вистинско уживање за љубителите на англискиот фудбал. ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Во последните неколку недели Килијан Мбапе редовно е во медиумите, шпанските пишуваат дека тој сонува да заигра за Реал Мадрид, англиските дека Ливерпул ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо вели дека индивидуалните тренинзи одземаат многу време и напор, „специјалниот" ја прокоментира и смешната слика со велосипед по терените, објаснува ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија и Шпанија пишуваат дека тимот на Њукасл веќе почнал преговори со две можни засичувања на клубот. Станува збор за одлични фудбалери кои со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Герет Бејл повторно ги нервира навивачите на Реал Мадрид, а вели дека фудбалот му е само работа, додека вистинската спортска љубов му е голфот. Велшанецот го ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Мурињо мака мачеше со повредени фудбалери во последните кола, не можеше да смета на клучни играчи како Хари Кејн и Хеунг Мин Сон, но сега не е така, сите се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Англиската јавност е во шок по веста дека дефанзивецот на четвртолигашот Морекамб, Кристијан Мбулу починал на 23-годишна возраст. Веста за смртта ја потврди и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија и Шпанија пишуваат дека тимот на Њукасл веќе почнал преговори со две можни засичувања на клубот. Станува збор за одлични фудбалери кои со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „CNN“ пишува дека светот генерално реагирал бавно во заштитата на старите лица во пандемијата на коронавирус и дека практично ги „жртвувал“ постарите лица со ...
  сите 208 | | | веќе видена