Англија

  во

  Како знак за грижа за здравствените работници во градот Њујорк и во Велика Британија, кои во моментот се борат со пандемијата на Ковид-19, хотели нудат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  - Пред две години некој да ми речеше дека ќе работиме на апликацијата „Би-би-си пандемик“, да речеше дека пандемијата одеднаш ќе стане актуелна, ќе мислев дека ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Најстариот човек на светот Боб Вајтон денеска го прослави својот 112.роденден во самоизолација поради пандемијата на коронавирусот. Вајтон, поранешен учител и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Анхел Ди Марија открива дека Реал Мадрид побарал од него да не настапи во финалето на мундијалот во 2014, Аргентинецот имал ситна повреда и „кралевите“ не ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Анхел Ди Марија открива дека Реал Мадрид побарал од него да не настапи во финалето на мундијалот во 2014, Аргентинецот имал ситна повреда и „кралевите" не ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Хари Кејн е највредниот фудбалер на Тотенхем во моментов, но размислува да го напушти клубот и вели дека тоа сигурно ќе се случи, ако не се смени нешто во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  “Каква цивилизација! Во Англија го поништуваат здравственото осигурување! Немаат никаква обврска. Тестот чини 450 фунти. Сакаме во Русија, само во Русија“ – се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најстариот човек на светот Боб Вајтон денеска го прослави својот 112-иот роденден во самоизолација поради пандемијата на коронавирусот, објави Би-Би-Си. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Боб Вајтон, најстариот човек на светот го прослави својот роденден денеска. Овој 112- годишен старец од Алтон, Хемшир, сведок е на пет монархии, 22 премиери, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најстариот човек на светот Боб Вајтон денеска го прослави својот 112.роденден во самоизолација поради пандемијата на коронавирусот. Вајтон, поранешен учител и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Каква цивилизација! Во Англија го поништуваат здравственото осигурување! Немаат никакви обврски. Тестот чини 450 фунти. Сакаме во Русија, само во Русија“, ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најстариот човек во светот денеска го прослави својот 112. роденден во самоизолација, поради пандемија на коронавирусот. Боб Вејтон, поранешен учител и инженер ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендата на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд побара поништување на сезоната 2019/20 во Прмеиер лигата доколку продолжи кризата со пандемијата на корона ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед и репрезентацијата на Англија, Рио Фердинанд смета дека сезоната во Премиер лигата да се поништии и во првенството ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Легендата на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд побара поништување на сезоната 2019/20 во Прмеиер лигата доколку продолжи кризата со пандемијата на корона ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Италијанските научници истражуваат дали повисокиот од вообичаениот број на случаи на воспаление на белите дробови и сезонскиот грип во Ломбардија во последната ...
  сите 95 | | | веќе видена

  You are here Пактот против Сити го покренал Арсенал, за краток период сите големи го поддржаа ФУДБАЛПРЕМИЕР ЛИГА ПРЕД 2 ЧАСА Немаат изградено ривалство како со ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Поранешниот англиски репрезентативец, Пол Инс смета дека оваа сезона мора да се доигра, заврши во Премиер лигата. Фудбалот во Англија е во прекин поради ...
  сите 171 | | | веќе видена