Англија

  во

  Граѓаните да ја користат можноста за само-отчитување на броилата со цел да плаќаат реална цена на електричната енергија, истакна Марко Бислимовски, претседател ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Каи Хаверц даде три гола во убедливата победа на Челси од 6-0 над Барнсли во Лига Купот, Арсенал го доби дербито против Лестер со 2-0, Евертон со 5-2 славеше ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Ова е трет најголем дневен број на заболени лица од избувнувањето на пандемијата, втор од 1 мај, пренесува Ројтерс. Починале 37 лица, исто како и во вторникот, ...
  сите 668 | | | веќе видена

  Британската полиција заплени околу еден тон кокаин, скриен во гајби со овошје од Јужна Америка. Во врска со инцидентот уапсени се двајца мажи, јавија денеска ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Тренерот на Шкендија, Ернест Ѓока е свесен дека Тотнем е огромен фаворит против неговиот тим, па утре целта е да се даде максимумот, а дали тоа ќе биде доволно ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Њукасл и Челзи имаа полесен тренинг и постигнаа седум, односно шест гола во мечеви од Лига купот на Англија против Барнсли и Морекамб, а ефикасен меч со вкупно ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Каи Хаверц се запиша во листата на стрелците во новиот клуб Челзи, а по нешто повеќе од еден час игра стаса и до хет-трик против многу слабиот тим на Барнсли ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на околу 100 милиони фунти, а пронајден е во пристаништето Довер на југоистокот на Англија, пренесува Ројтерс. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд полека но сигурно ги освојува симпатиите насекаде по неговите активности во справувањето на проблемите на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тиаго Силва во 36-та година од својот живот направи голем трансфер и за првпат во кариерата ќе заигра во Премиер лигата, откако Челси изненадувачки го ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Нема дилеми дека за англичаните фудбалот е повеќе од спорт, еден вид религија, па од тука се прават максимални напори за да се задржи тој статус на високо ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На Работнички и Македонија Ѓорче Петров им требаа пенали за да се пласираат во следното коло од Купот на Македонија. Англија Немаше голови во регуларниот дел ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Вернер претходно јасно говореше дека не постоела никаква дилема кај него за трансферот во Челси, меѓутоа овој пат наведува дека се појавило мала подзамисленост ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тренерот на Шкендија, Ернест Ѓока е свесен дека Тотнем е огромен фаворит против неговиот тим, па утре целта е да се даде максимумот, а дали тоа ќе биде доволно ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Тијаго Алакантара е најзвучното засилување ова лето не само во Ливерпул, туку и во текот на Премиер лигата. Шпанецот пристигна минатата недела, а дури вчера се ...
  сите 130 | | | веќе видена

  „Граѓаните“ утревечер е предвидено да ги одмерат силите против ланскиот Премиерлигаш, меѓутоа поставија и одредени критериуми, иако претходно обата клуба се ...
  сите 19 | | | веќе видена