Англија

  во

  РБ Лајпциг се врати на победите по четири кола во Бундеслигата, откако инспирирани од хет-трикот гола на фантастичниот Тимо Вернер стигна до 5:0 победа на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  РБ Лајпциг се врати на победите по четири кола во Бундеслигата, откако инспирирани од хет-трикот гола на фантастичниот Тимо Вернер стигна до 5:0 победа на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Британскиот весник „Сандеј тајмс“ објави текст во кој се објавени податоци дека фудбалскиот натпревар помеѓу Ливерпул и Атлетико Мадрид од Лигата на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Дефанзивецот на Вотфорд, Кристијан Кабаселе си тера мајтап, вели дека клубот секоја недела намерно ќе заразува фудбалери или членови на персоналот со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во Англија посебно, а некако срамежливо и во Хрватска, се говори дека бокс мечот за светската титула во тешка категорија меѓу Ентони Џошуа и Кјубрат Пулев, би ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Научниците велат дека состојката во кората од јаболкото – наречена како урсолична киселина – може да го забави пропаѓањето на мускулите. Истражувачите од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Анализата на податоците на Британската здравствена служба (НХС) открива дека мечот од осминафиналето од Лигата на шампионите на Ливерпул против Атлетико Мадрид ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Анализата на податоците на Британската здравствена служба (НХС) открива дека мечот од осминафиналето од Лигата на шампионите на Ливерпул против Атлетико Мадрид ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Маурисио Почетино најверојатно ќе стане новиот менаџер на Њукасл Јунајтед. Аргентинскиот стручњак потврди денес дека е подготвен да работи во клубови кои не се ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во Премиер лигата се направени 996 тестови, од кои два примерока се позитивни. Меѓу тестираните се фудбалерите, тренрите и сите нивни помошници, како и сите ...
  сите 37 | | | веќе видена