Англија

  во

  Н’Голо Канте веќе подолго време го следи репутација на еден од најсовесните, најскромните и најчовечните фудбалери, покрај неговите квалитети на теренот, но ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Даглас Мареј, познат новинар на Спектатор, Стендпоинт, Волстрит џурнал и други, објави публицистичка книга, во која објаснува дека смртта на Европа веќе се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Голманот брани во одлична форма во дресот на Евертон каде во новата сезона има одлични перформанси, најави уште подобри со една мајсторија на тренингот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Осман Дембеле и Ливерпул, сторија која веројатно не застарува и натаму, а од Шпанија, тамошните медиуми известија дека Премиерлигашот сака да тргне по потписот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кејхил има можност да бира, Челси нема да му стои на патот веднаш штом се активира трансфер периодот во јануари, тој би можел да се пресели на позајмица на Олд ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Репрезентациите на Хрватска и Шпанија ќе ги одмерат силите во Лигата на нации во дербито на Групата А. Интересно е дека Хрватска и понатаму може да биде ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Нголо Канте во безброј наврати ни има покажано дека е убедливо најскромниот играч во модерниот фудбал, но по неверојатната приказна на Светското првенство кога ...
  сите 26 | | | веќе видена