Англија

  во

  Англискиот клуб Евертон доби двегодишна забрана за трансфери на играчи од академиите во Англија откако беа прогласени за виновни за кршење на правилата во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалски стратег со голема доза на почит кон противникот влегува во мечот на Енфилд за кои многумина сметаат дека ќе биде „лесна задача“, тој ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во викендот кој е пред нас ќе имаме шанса да погледнеме неколку интересни фудбалски натпревари. Со оглед на тоа што следува репрезентативната пауза, веројатно ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Висок австриски воен офицер се сомничи дека со децении шпионирал за Москва, објави Виена, што би можело да ги наруши односите на Русија со нејзиниот најблизок ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Пишува: Иван Колевски Уставните судии испитуваат дали чекорите на донесување урбанистички план што ги предвидува Законот за просторно и урбанистичко планирање ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Англискиот клуб Евертон доби двегодишна забрана за трансфери на играчи од академиите во Англија откако беа прогласени за виновни за кршење на правилата во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Повеќе од половина век откако постои „телевизор во боја“, над 7.000 Англичани сè уште гледаат на црно-бели екрани. Можеби шпараат очи, а можеби пари. Најмногу ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Две мртви тела на мигранти од Бангладеш веќе четири месеци се во АД Бутел и не може да бидат погребани. Оттаму велат дека нивните семејства се најдени, но тие ...
  сите 2 | | | веќе видена