Англија

  во

  Етан Ампаду минатата година влезе во историјата на Челси и со само 17 години дебитираше за првиот тим, а дека станува збор за навистина голем фудбалски ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во отсуство на Хари Кејн, капитенската лента во англиската фудбалска репрезентација на вечерашниот пријателски дуел со Швајцарија ќе ја носи Ерик ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Селекторот на „Гордиот Албион“ Герет Саутгејт одлучи за овој меч да го одмори Кејн и неговата улога на предводник на тимот да ја довери на Дајер, објави Скај ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Во свој стил Џек Рејнолдс продолжува да биде еден од најомилените пензионери во светот. Џек Рејнолдс од Англија е пра-пра-прадедо кој слободно можеме да го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во отсуство на Хари Кејн, капитенската лента во англиската фудбалска репрезентација на вечерашниот пријателски дуел со Швајцарија ќе ја носи Ерик Дајер. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во отсуство на Хари Кејн, капитенската лента во англиската фудбалска репрезентација на вечерашниот пријателски дуел со Швајцарија ќе ја носи Ерик Дајер. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во отсуство на Хари Кејн, капитенската лента во англиската фудбалска репрезентација на вечерашниот пријателски дуел со Швајцарија ќе ја носи Ерик Дајер. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Малечкиот родстер од Јапонија ги освојува срцата близу 30 години. Mazda MX-5 влегува со неколку измени во новото моделско годиште. Првиот MX-5 се појави во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Еден Американец e обвинет бидејќи со нога удрил и повредил галеб кој пробал да му го земе чизбургерот додека седел на плажа во Њу Хемпшир. -Toкму поради тоа, ...
  | | веќе видена

  Откако името на англиската фудбалска легенда Пол Гаскоњ беше споменато по болниот пораз во првото коло на Лига на нации од Шпанија од страна на селекторот на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Играчот на Манчестер Јунајтед Лук Шо ќе ги пропушти следните две натпревари. Беше загрижен менаџерот на Јунајтед, Жозе Мурињо во врска со ситуацијата околу Шо, ...
  сите 66 | | | веќе видена