Англија

  во

  Портпаролот на премиерот издаде изјава вчеравечер во која се вели дека премиерот не го прекршил законот или правилата на однесување и ги следел упатствата од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Си-Ен-Ен денеска објави дека светот генерално реагирал бавно во заштитата на старите лица во пандемијата на коронавирус и дека практично ги „жртвувал“ ...
  сите 208 | | | веќе видена

  За да се разбере сегашноста и за да може да се прогнозира иднината, мора да се познава минатото. Во следните редови ги одбележуваме настаните од науката и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  За Манчестер јунајтед секако дека претстои голема битка за место во топ четирите екипи од табелата во најсилната дивизија на Островот, а во таа мисија Солшер ...
  сите 90 | | | веќе видена

  По Монако, Анри направи трансфер во Јувентус, меѓутоа неговата кариера за момент „настрада“ во составот од Торино, по што следеше преселба во Арсенал, но, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец почна, но набргу сопре со тренинзите во Челси, причините се веќе познати, а Кабалеро нема дилеми дека Канте ја има целокупната ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сепак поради врнежливото време претпладнево навистина ретко можеше да се забележи по некој родител со своите деца кои дошле на мала прошетка. Како и за сите ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Британската влада продолжува да го брани „интегритетот“ на Доминик Камингс, најблискиот советник на премиерот, од критики дека ги прекршил карантинските мерки ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Британската влада продолжува да го брани „интегритетот“ на Доминик Камингс, најблискиот советник на премиерот, од критики дека ги прекршил карантинските мерки ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Даглас Рос, министер во британската Влада за Шкотска, поднесе оставка поради аферата на најблискиот советник на Борис Џонсон – Доменик Камингс, кој се најде на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Даглас Рос, министер во британската Влада за Шкотска, поднесе оставка поради аферата на најблискиот советник на Борис Џонсон – Доменик Камингс, кој се најде на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Британската влада продолжува да го брани „интегритетот“ на Доминик Камингс, најблискиот советник на премиерот, од критики дека ги прекршил карантинските мерки ...
  сите 31 | | | веќе видена