Англија

  во

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, посака повторно да заигра во ист тим со Вејн Руни. Според Португалецот, Руни е одличен фудбалер.Напаѓачот во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  „Јас никогаш не би се вљубил во девојка од Ла Коруња. А ако син ми почне да навива за Депортиво би го избркал од дома и би го пратил да работи во каменолом“, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Англија, барем така тврди „Тајмс“ добро ја анализирале целата ситуација и потенцијалните проблеми. Изгледа дека во Ливерпул се добро запознаени со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Немања Матиќ, требаше да оддаде почит на загинатите англиски војници во првата светска војна, но одби да го направи тоа. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Четириесет и едногодишниот возач на камион од Англија, Дејвид Хурел, мислел дека неговата неодамнешна вообичаена рута од Данкирк кон францускиот град Кале, ќе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Немања Матиќ, требаше да оддаде почит на загинатите англиски војници во првата светска војна, но одби да го направи тоа. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Англија, барем така тврди „Тајмс“ добро ја анализирале целата ситуација и потенцијалните проблеми. Изгледа дека во Ливерпул се добро запознаени со ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Златко Далиќ во петокот го објави списокот на фидбалери за натпреварите во Лигата на Нации. Хрватска во следните ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Србија и член на Манчестер Јунајтед беше единствениот во натпреварот помеѓу Бурнемоут и Манчестер Јунајтед кој не носеше цвет на градите ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Немања Матиќ, српскиот репрезентативец, на вчерашниот меч против Бурмаут, беше единствениот играч кој на својот дрес немаше „црвен цвет“, симбол со кој во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Голманот на „Лисиците“, Каспер Шмајхел вели дека цел живот ќе го памети трагичниот настан и падот на хеликоптерот во кој загина сопственикот на Лестер, Вишаи ...
  сите 23 | | | веќе видена

  " alt=Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ е главна тема на социјалните мрежи во Англија викендов откако вчера на мечот Бурнемут и Манчестер Јунајтед ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Допатуваа во главниот град на Тајланд фудбалерите и стручниот тим на Лестер каде ќе присуствуваат на погребот на нивиниот довчерашен сопственик Вишај ...
  сите 26 | | | веќе видена