Англија

  во

  Најмалку две лица загинале, а илјадници домаќинства останале без струја во налетот на олујата Али која погодила делови од Велика Британија. Една жена загинала ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најмалку две лица загинале, а над илјада домаќинства останале без струја во налетот на бурата Али која погодила делови на Британија. Една жена загинала кога ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Синоќа во Европа на програма беше првото коло во Лигата на шампиони во групите Е, Ф, Г и Х. Во фокусот на вниманието беше првиот црвен картон во настапите во ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Во кумановскиот Центар за култура „Трајко Прокопиев“, вечерва со почеток во 20 часот ќе биде отворена изложба на дела од 27-та Меѓународна ликовна колонија ...
  сите 25 | | | веќе видена