Англија

  во

  Во неколку земји е забележано како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени заради спречување на ширењето на коронавирусот. Случајот на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот. Случајот со главниот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Англиската Премиер лига продолжува со натпреварувањето на 17 јуни, со мечевите Манчестер сити – Арсенал и Астон вила – Шефилд јунајтед како заостанати од ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот. Случајот со главниот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во Германија веќе неколку кола редовно се игра фудбал, а во текот на вчерашниот ден и во Италија и Англија се потврдија датумите на рестартирањето на ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Јирген Клоп сака да направи уште посилна одбрана од таа која ја има, Германецот сака да го донесе Калиду Кулибали на Енфилд во летниот преоден рок. Англија ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Холандскиот дефанзивец Берт Контерман во 1999 година имал прилика да се пресели во Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфер не се реализирал затоа што тој се ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Премиерлигата ќе продолжи на 17 јуни, но клубовите се договорија и како да заврши сезоната ако таа поради пандемијата од коронавирус сепак не може да заврши ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Околу седум отсто од луѓето во британската покраина Англија се инфицирани со коронавирусот, покажале резултатите од тестот на антитела на случаен примерок. ...
  сите 29 | | | веќе видена