Англија

  во

  Новиот менаџер на Фулам, Италијанецот Клаудио Раниери на своите играчи им вети дека ќе ги чести во „Мекдоналдс“, по секој натпревар на кој тимот нема да прими ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Документите од „Фудбал ликс“ го прикажаа Нголо Канте во добро светло, но тоа не важи и за неговите агенти, кој си „лапнале“ провизија од преку 30%, односно 12 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Шон Кокс е 53-годишен навивач на Ливерпул кој беше жртва во нападот на хулиганите на Рома во Ливерпул, пред полуфиналето од Лигата на шампиони кое се играше во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Огромна зимска бура го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Иако Хрватска во драматичен натпревар славеше против Шпанија со резултат 3:2, селекторот на Хрватите не беше премногу среќен. Најмногу тоа беше така поради ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фармацевт од Англија со кеса си ја задавил сопругата за ги земе парите од нејзиното животно осигурување и да избега со неговиот љубовник. Митеш Пател (37) од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шпанскиот селектор изрази голема разочараност по поразот во Загреб од светскиот вицепрвак кој делуваше доста мотивирано пред 30 илјадната публика на Максимир, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Клаудио Раниери денеска ја имаше својата промоција како менаџер на Фулам и воедно ја одржа првата прес-конференција по потпишувањето на договорот со клубот, а ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Фармацевт од Англија со кеса си ја задавил сопругата за ги земе парите од нејзиното животно осигурување и да избега со неговиот љубовник. Митеш Пател (37) од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Огромно зимско невреме го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица. Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона Иван Ракитиќ нема да биде во можност да им помогне на своите сонародници на гостувањето кај Англија во рамките од Лигата на Нации. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Огромна зимска бура го погоди источниот дел на САД, при што загинаа најмалку осум лица.Мешавина на дожд, снег и мраз вчера остави пустош од југот до до ...
  сите 23 | | | веќе видена