Англија

  во

  Кога ќе се родиме никој не знае каков ќе ни биде патот, но кога по 20 години кариера ќе погледнеш зад себе ќе видиш колку многу си направил. Еден од тие кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новинарот Џејмс Пирс раскажува како раководството на Реал Мадрид останало збунето кога талентираниот Харви Елиот одбил да се сретне со капитенот Серхио Рамос ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Поради пандемијата на коронавирус најверојатно фудбалската јавност ќе почека на големите трансфери на пазарот во Премиер лигата. Њукасл наскоро треба да добие ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да ја продолжи кариерата во Англија, пренесува „Ла Република“. Според изворот, претседателот на Наполи, Аурелио Де ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Сирил Абитебул, првиот човек на Формула 1 тимот Рено, потврдил дека тимот преговара со Фернандо Алонсо. Францускиот тим, чие седиште се наоѓа во Англија, има ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден бил ограбен домот на фудбалерот на Манчестер Сити, Ријад Марез, пренесува „Сан“. Играчот бил отсутен кога разбојниците влегле во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да ја продолжи кариерата во Англија, пренесува „Ла Република“.Според изворот, претседателот на Наполи, Аурелио Де ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен фудбалер на Ливерпул, Џон Барнс ја откри причината за успехот со кој игра неговиот поранешен тим последните години. Според Барнс, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен фудбалер на Ливерпул, Џон Барнс ја откри причината за успехот со кој игра неговиот поранешен тим последните години. Според Барнс, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тим на Би-Би-Си кој следи дезинформации за коронавирусот откри врска помеѓу ширењето на ваквите информации и нападите, подметнување пожар и смрт. И експертите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Би-Би-СиТим на Би-Би-Си кој следи дезинформации за коронавирусот откри врска помеѓу ширењето на ваквите информации и нападите, подметнување пожар и смрт. И ...
  сите 6 | | | веќе видена