Анџелес

  во

  Филмската и модна икона Мерилин Монро, која според многу параметри и расудувања е една од најубавите и најсексапилни жени на сите времиња, меѓу другите работи ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шерифот на округот Лос Анџелес Алекс Виљанова изјави дека Натаниел Берхау, кој во четвртокот утрото усмрти две, и рани уште три лица во своето средно училиште ...
  сите 57 | | | веќе видена

  По овој фамозен настап на Монро, почнуваат да се шират гласини за некаква поврзаност помеѓу нејзе и Кенеди. Анегдота за Мерлин е открина во новата книга, а ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Почина шеснаесетгодишниот тинејџер, кој се застрела откако уби двајца ученици и повреди три лица во средното училиште во близина на Лос Анџелес. Тој беше ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Шерифот на полицијата во Лос Анџелес, Алекс Вилијан, изјавил дека Натанијел Берхау, кој во четвртокот наутро усмртил две и ранил уште три лица во средното ...
  сите 57 | | | веќе видена

  „Мухамед не може да си го дозволи тоа“ - изјавил адвокатот Брус Рудман на суд. Градежниот претприемач Мухамед Хадид (71) мора да ја сруши големата вила во Бел ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Мухамед не може да си го дозволи тоа“ - изјавил адвокатот Брус Рудман на суд. Градежниот претприемач Мухамед Хадид (71) мора да ја сруши големата вила во Бел ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Хјустон, 16. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Хјустон синоќа пред својата публика ја совлада Индијана со 111-102 на крилата на својот најдобар играч Џејмс Хареден кој ...
  сите 138 | | | веќе видена