Анџелес

  во

   Ноќеска славните чекореа по црвениот тепих на People’s Choice наградите во Лос Анџелес, покажувајќи еден моден микс од стилови, бои и дизајни. Наградите оваа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Херој во новата победа на Лос Анџелес Лејкерс беше центарот Тајсон Чендлер, кој го блокираше последниот обид на Треј Јанг за конечна победа против Атланта од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни пет натпревари. Денвер одлично ја отвори сезоната и во првите 10 натпревари стигнаа до девет победи, но поради ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Снимиле порно филм во средно училиште – Еве што се случило после скандалот Училишниот систем во средно училиште во Лос Анџелес, привремено ги забранил сите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдобриот фудбалер на Победа во оваа сезона, американскиот интернационалец Киријан Нвабуезе се огласи со јавен демант околу пишувањата дека на вчерашниот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Изгорени остатоци од уште 14 жртви се пронајдени во и околу градот Перaдајз, како и две тела во Малибу, со што бројот на загинати во катастрофалните пожари во ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Огромниот пожар кој неколку дена беснее во Калифорнија се гледа и од вселената. НАСА објави фотографии на кои се гледа како огнената стихија се шири во ...
  сите 138 | | | веќе видена

  НАСА објави фотографии на кои и од вселената се гледа колкав голем пожер беснее низ цела Калифорнија. Во пожарот загинаа најмалку 25 лица, десетици се ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Победа, Кириан Набуезе во 20. минута на дуелот Ренова и Победа паднал во безсознаение, благодарение на навремената лекарска интервенција, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмалку девет лица го загубија животот во огнената катастрофа која ја предизвикаа пожарите кои пустошат низ Калифорнија. Дополнително, десетици се водат за ...
  сите 37 | | | веќе видена