Анџелес

    во

    Повеќе лица се убиени во пукање во куглана во близина на Лос Анџелес, соопшти денеска локалната полиција. – Имаме информации за пукање со повеќе жртви, соопшти ...
    сите 17 | | | веќе видена

    Кошаркарите на Индијана Пејсерс ја остварија шестата последователна победа во НБА лигата, совладувајќи ги како гости Чикаго Булс со 119:116 по продолженијата. ...
    сите 21 | | | веќе видена