Анџелес

  во

  Авионот со најголем распон на крила на светот успешно го завршил својот прв лет, соопштила американската компанија "Stratolaunch". Авионот има два трупа и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со вчерашните четири натпревари започнаа возбудувањата во плеј-офот во НБА Лигата. Интересно е тоа што на дури три од четирите средби победа славеа гостинските ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Голден стејт лесно, со 121:104 го победи Лос Анџелес Клиперс во првиот меч од плејофот, Сан Антонио славеше на гостувањето кај Денвер со 101:96.Почна плејофот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Продолжува феноменалниот старт на сезоната на Лос Анџелес Галакси кој ја запиша и својата петта победа во шестото коло од МЛС Лигата откако со 2:0 славеше ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Мег Рајан била кралица на холивудските романтични филмови во 80 и 90 години на минатиот век. Во својата кариера забележала настапи во комедиите како "Имаш ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе беа дел од поворката за убиениот рапер Нипси Хасл во Лос Анџелес. Полицијата мораше да интервенира кога еден човек почина, а неколку беа ранети ...
  сите 31 | | | веќе видена