Анџелес

  во

  Силно поттикнувачки и инспиративни се приказните на спортистите и нивните блиски кои учествуваа на Летните олимписки игри на Специјалната олимпијада која ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Галакси на крилата на Златан Ибрахимовиќ стигна до нова победа во МЛС Лигата откако со 2:0 славеше против тимот на Ванкувер Вајткепс. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  95-годишниот Чарли Менгер е познат како "десна рака" на легендарниот инвеститор Ворен Бафет. Манџерoт е потпретседател на Беркшир Хатавеј на Бафет и има лично ...
  | | веќе видена

  Суперѕвездата на НБА и Оклахома Сити, Расел Вестбрук си гарантира дека по третa сезона по ред ќе има просек „трипл-дабл“ на дуел, откако помогна за победа над ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Галакси ја освои својата четврта победа во пет натпревари од почетокот на сезоната во МЛС Лигата. Тимот од Калифорнија ги победи со 2:0 Ванкувер ...
  сите 13 | | | веќе видена