Анџелес

  во

  Пет недели по раѓањето на ќерката Рани Роуз со музичарот Дани Фуџикава, 39-годишната актерка Кејт Хадсон се појави во јавноста на настан во Лос Анџелес по ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“, Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември, во црквата „Света Софија“, со почеток во 19 часот ќе ...
  сите 26 | | | веќе видена

   „Се чувствувате изолирано. Плачете, се прашувате зошто животот е нефер и како можеше мајката природа вака да ве изневери...“ Аманда Наор од Лос Анџелес вели ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вооружено лице уби најмалку 12 луѓе во бар во Калифорнија, во кој во тој момент имало преку 200 посетители. Официјални лица кажаа дека убиецот е пронајден ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Најмалку 11 лица, меѓу кои и заменик на шерифот, се повредени во пукањето во барот во Калифорнија, соопштија локалните власти, истакнувајќи дека напаѓачот е ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Најмалку 11 лица, меѓу кои и заменик на шерифот, се повредени во пукањето во барот во Калифорнија, соопштија локалните власти, истакнувајќи дека напаѓачот е ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Најмалку 11 лица, меѓу кои и заменик на шерифот, се повредени во пукањето во барот во Калифорнија, соопштија локалните власти, истакнувајќи дека напаѓачот е ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Најмалку 11 лица, меѓу кои и заменик на шерифот, се повредени во пукањето во барот во Калифорнија, соопштија локалните власти, истакнувајќи дека напаѓачот е ...
  сите 80 | | | веќе видена