Анџелес

  во

  Глумицата Хајден Пенетијер во 2018 година ја раскинаа веридбата со боксерот Владимир Кличко, а заедно ја имаат ќерката Каја. После речиси 10 години врска, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Убавицата има лоши вести за сите оние кои сакаат да ја гледаат на малите екрани! „Modern Family“ за првпат беше емитувана во 2009. година. Сега продуцентите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пред да започне сезоната, оптимизмот во тимот на Лос Анџелес Лејкерс беше на многу високо ниво. Го имаа најдобриот играч во лигата, Леброн Џејмс, а околу него ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Иако беше најавена како дел од изведувачите што ќе настапат на претстојното доделување на музичките награди Греми, Аријана Гранде не само што нема да ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Кетрин Зета Џоунс и Мајкл Даглас заедно прошетале по сребрениот тепих на доделувањето на наградите “SAG”, а актерот гордо се тргал од патот на папараците за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај Индијана Пејсерс, меч кој го загуби со 136-94. Со ова уште еднаш се покажа дека ...
  сите 13 | | | веќе видена