Анџелес

  во

  Модерниот дом на актерот Џереми Дорнан е сместен во предградието Николс, кањон во Лос Анџелес. Изграден е 1959. година според идејата на реномираниот архитект ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Смртта на американскиот кошаркар Тајлер Ханикат беше вистински шок за спортската јавност, а полицијата се уште не ја финиширала истрагата за случајот во кој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Францускиот претседател, Емануел Макрон, денеска ги отфрли обвинувањата за непотизам со кои се соочува кога истакнат, нему близок писател, беше поставен на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ блеска во дресот на ЛА Галакси, но уште на првиот натпревар направи инцидент кога му удри шамар на противничкиот играч Ли Нгуен. Инцидентот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Францускиот претседател, Емануел Макрон, денеска ги отфрли обвинувањата за непотизам со кои се соочува кога истакнат, нему близок писател, беше поставен на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Домот на Авичи во Холивуд Хилс тивко се продаде за 17,5 милиони дола ри во договор надвор од пазарот, веќе четири месеци по шокантната и трагична смрт на ...
  сите 11 | | | веќе видена