Анџелес

  во

  Тренерот на Лос Анџелес Галакси, Жиги Смит си поднесе оставка. Како што е соопштено, оставката на 65 годишниот стратег веднаш стапува на сила, а до крајот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Снимките кои по 40 години се појавија во јавност откриваат како Чарлс Менсон ги контролирал следбениците на култот. На снимките се забележуваат девојки со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американецот Норман Тимбс создал многу необичен и чуден автомобил. Тој бил дизајнер на возила за формула „Инди 500“, но исто така ги обожавал и германските ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Blind Melon е американски рок бенд формиран во Лос Анџелес, Калифорнија од двајца музичари од Мисисипи и еден од Индијана. Тие се најдобро познати по хитовите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Актерката Анџелина Џоли, во друштво со своите деца уживала на планинарење, а можете и сами да забележите дека таа е преслаба. Анџелина на планинарење со своите ...
  сите 8 | | | веќе видена