Анџелес

  во

  Млад човек, кој минатата година го преживеа масакрот во Лас Вегас, е еден од убиените при пукањето во ноќниот клуб во Калифорнија, објави Би-би-си. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Напаѓачот кој вчера околу 23:20 часот по локално време отвори оган во ноќен клуб во Калифорнија е идентификуван како Иан Дејвид Лонг, 28-годишен поранешен ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Напаѓачот кој во средата околу 23:20 часот по локално време отвори оган во ноќен клуб во Калифорнија е идентификуван како Иан Дејвид Лонг, 28-годишен поранешен ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Млад човек кој минатата година го преживеал масакрот во Лас Вегас, е еден од убиените при пукањето во ноќниот клуб во Калифорнија, објави Би-би-си. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Пожарот избувна вчера северозападно од Лос Анџелес и набргу се прошири кон југ , кон планините Санта Моника. Малибу има 13 000 жители и е сместено долж 34 ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Поради пожар кој избувна во јужниот дел на Калифорнија, наредена е целосна евакуација на малиот град Малибу, монденско летувалиште во близина на брегот. ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Поради пожар кој избувна во јужниот дел на Калифорнија, наредена е целосна евакуација на малиот град Малибу, монденско летувалиште во близина на брегот.Пожарот ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Една од најинтересните трансфер саги оваа зима ќе биде евентуалното враќање на Златан Ибрахимовиќ во Милан. „Росонерите“ веќе објавија дека го сакаат, агентите ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Една од најинтересните трансфер саги оваа зима ќе биде евентуалното враќање на Златан Ибрахимовиќ во Милан. „Росонерите“ веќе објавија дека го сакаат, агентите ...
  сите 28 | | | веќе видена