Анџелес

  во

  Тимот на Лос Анџелес Лејкерс нема некој старт од соништата на новата сезона во НБА лигата и по девет мечеви има учинок од четири победи и пет порази што во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Холивудскиот актер Том Круз ја облече добро познатата маслинеста зелена јакна на себе за потребите на снимањето на сцената од новото продолжение на филмот „Топ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс конечно ја прекина серијата на порази во дуелите со Портланд Трејл Блејзерс. Клубот од Калифорнија немаше победа против Портланд ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, води разговори со калчолигашот Милан. Според „Кориере дела Сера“, 37-годишниот Швеѓанец сé уште не се ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс во оваа натпреварувачка сезона влезе со далеку поголеми амбиции од минатите години, тим кој е предводен од најдобриот играч во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Шампионот на ВБЦ, Дионте Вајлдер, покажа дека разорните удари што ги поседува не се единствените средства против кои се брани од потенцијалните напаѓачи. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Арнолд Шварценегер е една од ретките јавни личности кои имаат можност во јавноста се појават со воен хамер. Поранешниот актер новата машина ја возеше низ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  42-годишната елитна фитнес инструкторка Менди Бланк, која им беше приватен фитнес тренер на многу холивудски ѕвезди беше најдена мртва во нејзиниот дом во Лос ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лук Волтон мора брзо да пронајде победнички рецепт и тоа во серија за Лос Анџелес лејкерс, за да го задржи местото главен тренер на „шоумените“ од Ел-еј, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Славната фитнес инструкторка, Менди Бланк е пронајдена мртва во кадата во својот дом, во Лос Анџелес. Ја пронашла куќната помошничка. Манди (42) го освоила ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ во март 2016 година се најде на насловните страници на американските таблоиди не поради неговиот тенис, туку поради наводното неверство кое го ...
  сите 174 | | | веќе видена